Dane Kontaktowe :
ul. Targowa 9
66-400, Gorzów Wielkopolski
NIP: 5971700145
REGON: 320620083

KLUB HODOWCÓW MEWKI POLSKIEJ

LOGO3

Zarząd Klubu :

Przewodniczący : Bronisław Rubaszewski tel.: 606991729

Zastępca : Szczepan Przybylak

Skarbnik : Jerzy Dudka

 

Członkowie Klubu: Przynależność związkowa Liczba par hodowlanych
Bronisław Rubaszewski Gorzów Wlkp. 10
Szczepan Przybylak Gorzów Wlkp. 12
Jerzy Dudka Gorzów Wlkp. 10
Wacław Bochenek Gorzów Wlkp. 10
Bogdan Kaczmarek Gorzów Wlkp. 15
Jarosław Kubik Poznań 20
Stanisław Antysiak Gorzów Wlkp. 10
Adam Wegner Szczecin 5
Grzegorz Siwak Gorzów Wlkp. 5
Marian Szyld Gorzów Wlkp. 6
Ryszard Karczewski Gorzów Wlkp. 10

MAPA RENICE

 

W tym roku to już kolejna wystawa mewki polskiej. Gołębie sędziowała dwuosobowa komisja w skład, której weszli Szczepan Przybylak i Grzegorz Siwak i asystent Michał Bień. W wystawie udział wzięło 14 hodowców, którzy pokazali łącznie 88 gołębi we wszystkich kolorach łącznie z białymi.

Wyniki wystawy:

1. Rubaszewski Bronisław izabel 92
2. Rubaszewski Bronisław izabel 90
3. Rubaszewski Bronisław izabel 92
4. Rubaszewski Bronisław izabel 92
5. Rubaszewski Bronisław niebieski 93
6. Rubaszewski Bronisław żółty 92
7. Rubaszewski Bronisław czerwony 94
8. Rubaszewski Bronisław czarny 92
9. Antysiak Stanisław czarny 93 W kolor czarny

10. Antysiak Stanisław niebieski 92
11. Antysiak Stanisław niebieski 92
12. Antysiak Stanisław żółty 91
13. Antysiak Stanisław czarny 92
14. Antysiak Stanisław izabel 92
15. Przybylak Szczepan żółty 93
16. Przybylak Szczepan żółty 93
17. Przybylak Szczepan żółty 92
18. Przybylak Szczepan żółty 93
19. Przybylak Szczepan czarny 93
20. Przybylak Szczepan czerwony 92
21. Bochenek Wacław żółty 91
22. Bochenek Wacław żółty 92
23. Bochenek Wacław żółty 91
24. Bochenek Wacław żółty 90
25. Bochenek Wacław żółty 89
26. Bochenek Wacław płowy 92
27. Kubik Jarosław niebeski 94
28. Kubik Jarosław niebeski 94
29. Kubik Jarosław niebeski 92
30. Kubik Jarosław niebeski 94
31. Kubik Jarosław niebeski 95 ZW młode

32. Kubik Jarosław niebeski 92
33. Kubik Jarosław niebeski 93
34. Kubik Jarosław niebeski 94
35. Szyld Marian żółty 91
36. Szyld Marian czerwony 92
37. Szyld Marian czerwony 89
38. Szyld Marian czarny 91
39. Szyld Marian czerwony 91
40. Szyld Marian czarny 91
41. Jan Matuszewicz niebieski 92
42. Jan Matuszewicz płowy 92
43. Karczewski Ryszard izabel 94
44. Karczewski Ryszard izabel 92
45. Karczewski Ryszard izabel 95 W kolor izabel

46. Karczewski Ryszard izabel 92
47. Karczewski Ryszard izabel 92
48. Karczewski Ryszard izabel 92
49. Karczewski Ryszard żółty 93
50. Karczewski Ryszard żółty 93
51. Karczewski Ryszard żółty 94
52. Karczewski Ryszard żółty 92
53. Karczewski Ryszard żółty 95 W kolor żółty

54. Karczewski Ryszard żółty 93
55. Dudka Jerzy żółty 91
56. Dudka Jerzy izabel 92
57. Dudka Jerzy niebieski 92
58. Dudka Jerzy niebieski 91
59. Dudka Jerzy niebieski 94
60. Dudka Jerzy niebieski 93
61. Kaczmarek Bogdan żółty 92
62. Kaczmarek Bogdan żółty 93
63. Kaczmarek Bogdan czerwony 95 Zwycięzca

64. Kaczmarek Bogdan czerwony 92
65. Kaczmarek Bogdan czerwony 94
66. Kaczmarek Bogdan izabel 93
67. Krzysztof Ślęzak kawowy 92
68. Krzysztof Ślęzak czerwony 87
69. Krzysztof Ślęzak płowy 90
70. Krzysztof Ślęzak płowy 91
71. Krzysztof Ślęzak kawowy 87
72. Krzysztof Ślęzak kawowy 92
73. Mirosław Kijanka żółty 92
74. Mirosław Kijanka żółty 91
75. Mirosław Kijanka żółty 90
76. Mirosław Kijanka czerwony 91
77. Mirosław Kijanka czerwony 89
78. Mirosław Kijanka czerwony 90
79. Śiwak Grzegorz biały 91
80. Śiwak Grzegorz biały 91
81. Śiwak Grzegorz biały 93 W kolor biały

82. Śiwak Grzegorz biały 89
83. Śiwak Grzegorz biały 88
84. Śiwak Grzegorz biały 91
85. Wegner Adam biały 93
86. Wegner Adam biały 89
87. Wegner Adam biały 90
88. Wegner Adam biały 92
20161023_102200(1)20161023_10215420161023_102321

ROK 2015
W dniach  26- 27 września 2015r. w siedzibie Klubu w Renicach odbyła się wystawa gołębi młodych w trzech rasach gołębi krótkodziobych polskich. Wystawa organizowana była przez Klub przy współudziale KOLEGIUM SĘDZIÓW PRZY PZHGRiDI. Obserwatorem wystawy był Edward Gersztyn . W „sekcji mewka polska”  udział wzięło 10 hodowców, których gołębie osiągnęły następujące rezultaty:

SĘDZIOWIE : ADAM WEGER i STANISŁAW TOKARSKI

  1. Dudka Jerzy                                                                      92
  2. Dudka Jerzy                                                                      91
  3. Dudka Jerzy                                                                      91
  4. Dudka Jerzy                                                                      91
  5. Karczewski Ryszard                                                     94
  6. Karczewski Ryszard                                                     94
  7. Karczewski Ryszard                                                     94               II MIEJSCE
  8. Karczewski Ryszard                                                     93
  9. Karczewski Ryszard                                                     92
  10. Karczewski Ryszard                                                     91
  11. Bochenek Wacław                                                        88
  12. Bochenek Wacław                                                        90
  13. Bochenek Wacław                                                        90
  14. Bochenek Wacław                                                        90
  15. Strumian Bogdan                                                         92
  16. Strumian Bogdan                                                         92
  17. Strumian Bogdan                                                         94               W
  18. Strumian Bogdan                                                         91
  19. Strumian Bogdan                                                         92
  20. Strumian Bogdan                                                         89
  21. Strumian Bogdan                                                         90
  22. Strumian Bogdan                                                         94               W
  23. Strumian Bogdan                                                         93
  24. Strumian Bogdan                                                         92
  25. Strumian Bogdan                                                         96               I MIEJSCE
  26. Strumian Bogdan                                                         92
  27. Przybylak Szczepan                                                     90
  28. Przybylak Szczepan                                                     89
  29. Przybylak Szczepan                                                     91
  30. Przybylak Szczepan                                                     91
  31. Drenikowski Krzysztof                                               92
  32. Drenikowski Krzysztof                                               94
  33. Drenikowski Krzysztof                                               92
  34. Drenikowski Krzysztof                                               92
  35. Drenikowski Krzysztof                                               94
  36. Drenikowski Krzysztof                                               94               III MIEJSCE
  37. Kaczmarek Bogdan                                                       93
  38. Kaczmarek Bogdan                                                       91
  39. Kaczmarek Bogdan                                                       91
  40. Kaczmarek Bogdan                                                       90
  41. Kaczmarek Bogdan                                                       91
  42. Rubaszewski Bronisław                                             92
  43. Rubaszewski Bronisław                                             91
  44. Rubaszewski Bronisław                                             91
  45. Rubaszewski Bronisław                                             90
  46. Rubaszewski Bronisław                                             92
  47. Rubaszewski Bronisław                                             91
  48. Siwak Grzegorz biały                                                   89
  49. Siwak Grzegorz biały                                                   91
  50. Bil Zdzisław                                                                       93
  51. Bil Zdzisław                                                                       92
  52. Bil Zdzisław                                                                       93
  53. Bil Zdzisław                                                                       92
  54. Bil Zdzisław                                                                       91
  55. Bil Zdzisław                                                                       90
  56. Bil Zdzisław                                                                       90

         

ROK 2014

W dniu 27 września 2014r.odbyło się spotkanie hodowców klubów gołębi polskich ras krótkodziobych. W spotkaniu wzięło udział ponad 20 hodowców, którzy zaprezentowali swoje gołębie wyhodowane w bieżącym roku. Gołębie ocenione zostały przez skład sędziowski : Szczepan Przybylak i Wojciech Dobrzyński.  W rasie mewka polska wyróżniono:

Mewka polska niebieska – Jarek Kubik

Mewka polska czarna – Jarek Kubik

Mewka żółta – Krzysztof Drenikowski